9.10.2010

Tak jsme si ráno po 4hod všichni přivstali, abychom stíhali...

Po rychlém přečištění koní, jsme po menším úsilí naložili Zuzku a Šimonka a vyrazila jsem s Kristýnou směr Grygov. Peťův Ford táhl přepravník naprosto v pohodě...tak jak jsme v noci nemohla spát, že se někde v kopci zaseknem nebo že nám koně nepůjdou do přepravníku, tak musím říct že šlo vše hladce....

Kristýnu sem nechala v Grygově s koníkama a jela pro další dva a kluky. Arbek nalez jedna báseň a Brettynka hned za ním bez sebemenšího problému.

 

V Grygově jsme se všichni nastrojili, ale ejhle, zjistili jsme že jsme v tom ranním shonu zapoměli všeci doma chapsy, tak Peťa sedl do auta a letěl.....a letěl....Hubertka odstartovala, ale po 15min Peťa doletěl s chapsami, fofrem se převlékl a vyrazili jsme je dohnat. Nasadili jsme vytrvalostní klus a během 7min jsme koně za navigace Zuzky Jašíkové dohnali.

 

A aby jsme si to trochu ještě užili, šli jsme chytat lišku. Podařilo se mi jí chytit už po druhé v Grygově. Taky jsem přihlásila  Kristýnu do parkuru. Zatím u mě měla možnost přeskočit max dvě překážky za sebou a v Grygově se jí podařilo přejet nádherným tempem a musím říct že esteticky nejlíp vypadali s Arbekem, vyjeli si třetí místo.

 

Takže hrdost a gratulace!

 

Ve dvě hodiny jsme naložili Zuzku a Šimona na zpáteční cestu, Kristýnu jsme nechali ještě krokovat s Arbekem a Laďa hlídal Brettynku.

 

Doma fofrem vyházet aspoň polovinu věcí, aby děcka měli kde sedět a rychle pro Brettynku a Arbeka.

Dorazili jsme kolem páté hodiny a rychle umýt přepravník (když si něco půjčím, taky to po sobě uklidím), zamést posranou cestu, dát koním žrádlo a dala jsem limit 10 minut na sprchu a převlečení. Limit jsme zvládli a šupem do auta a vrátit přepravník.

 

Po cestě do Veselíčka (odtud jsme měli půjčení přepravníka z ranče Mustang) nás potkala nehoda, a po 10min mé netrpělivosti jsem vyhnala Peťu zastavit dopravu v protisměru ve vestě. Vedle nás byl ještě volný třetí pruh, takže jsem přes tři pruhy auto s vozíkem otočila a jeli jsme druhou cestou....

 

Trochu bych apelovala na řidiče: není Vám blbý jezdit stovkou kolem nehody a člověka v reflexní vestě??? Pak nemají být stále nehody :-(

 

 

No, po vrácení přepravníku jsme to vzali rovnou zpět do Grygova na soud, kde jsme se dočkali vyhodnocení a tomboly.

 

Za lišku jsme dostala pěkné ocenění v podobě sošky a stužky Krále honu a také velmi pěkný sportovní batoh. Kristýna si vyjela hřbílko, háček na kopyta, bič,ohlávku a vitamíny pro koně. Tombola se nám také vydařila, kdy za 60,- za lístky jsme vyhráli litr Ferneta.

Vyčerpaní, hladoví jsme dorazili domů a po kontrole koní jsme odpadli...

 

Fotky dnes nebo zítra