Kačenky

Před pár dny jsme koupili nové kačenky, nechtěla jsem jim stříhat křídla, protože tohle omezování zvířat nemám ráda a navíc mám strach aby nedávaly vápník místo do vajíček do mdorůstání křídel. No ale co kačky neudělaly. Viděla jsem jak se jedna vznesla a letěla až na střech obecního úřadu, pak přelétla na druhý dům a pak konečně na zem kde jsme ji ulovili. Hned jsme křídla zastřihli.

Bohužel jsem zjistila že chybí další kačenka a po několikahodinovém hledání po celé dědině, jsme to vzdala s tím, že už ji někdo ze sousedů nevrátí. Ale stále jsem věřila tomu, že by to lidi neudělali. My přece také našli 7 kačenek a vrátili je majiteli....

Pak babičku napadlo, že bude možná dole u rybníků...vyjely jsme s holkama s koněma ven tou cestou, třeba tam bude....Po chvilce pochodování jsem to vzdala, že už nebude, začali jsme klusat....ale co to nevidím, sotva jsme udělali s koněma 5 kroků, vidím jak tam sedí u potůčku!

 

,,Holky stůjte!! Vidím jí!" |Seskočila jsme ještě za jízdy z Arbiho, a šla jsem chytat, trochu sranda mezi tím houštím, tak my šly holky ještě pomoct. Jedna držla koně, druhá naháněla. Po chvilce jsem utečenkyni chytla, šup s ní pod paži a jeli jsme dom, kde taky přišla nůžkami o konce křídel.

Úspěšná mise.